Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Dokumacılar Köyü Sahlep Mezrasına Yangın Sonrası Ziyaret

Dokumacılar Köyü Sahlep Mezrasına Yangın Sonrası Ziyaret
  • 10.07.2020
  • Dokumacılar Köyü Sahlep Mezrasına Yangın Sonrası Ziyaret için yorumlar kapalı
  • 1.492 kez okundu

7 Temmuz Perşembe günü Yusufeli ilçesi Dokumacılar Köyü Sahlep (Kaynarca) mezrasında büyük çapta maddi hasara sebep olan yangın sonrası Ak Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Ak Parti İl Başkanı Fatih Tahtalı, İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak, siyasi parti ilçe başkanları ve beraberindeki heyet ev sahiplerine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Yapılan geçmiş olsun ziyaretinde Kızılay tarafından kurulan çadırları ziyaret eden ekip vatandaşlarla tek tek ilgilenip geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Ziyarette, Ak Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta, “Zor bir coğrafyaya sahibiz. Bu durum yaşanan felaketlerde ulaşım açısından bizi zor durumda bırakıyor. Yangının çıktığı alanda evlerin birbirine çok sık olması yangının kısa sürede büyümesine neden oldu. Vatandaşlarımız yangından evlerini, eşyalarını kurtaramadılar. Vatandaşlarımızın yaralarını sarmak, onlara burada yeniden bir düzen kurmak için devletimiz bütün imkanlarıyla seferber olacaktır. Yangından etkilenen bütün vatandaşlarımıza ve bütün hemşerilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim, ülkemizi ve ilçemizi böyle acılardan, felaketlerden korusun.” dedi.

İl AFAD Müdürlüğü ekipleri tarafından tespitlerin yapıldığı bölgede ihtiyaç duyan vatandaşlar için çadırlar kuruluyor. Yanan mezraya önümüzdeki günlerde AFAD ekiplerinin 30 adet konteynır getirecekleri ve şuan mezrada bulunanlar için acil yardım olarak bir miktar para yardımında bulunacakları öğrenildi.

Yangın haberi alındığı andan itibaren Yusufeli Belediye İtfaiye Çavuşluğu ekiplerinin sefer olduğunu ifade eden Başkan Aytekin, “İlçemiz ve köylerimiz yerleşim alanlarında evlerin birbirine çok sık konuşlanması yaşanan bu tür felaketlerde ekiplerimiz açısından dezavantaj bir durum yaratıyor. Ekiplerimiz, yangın ihbarı alındığı andan itibaren bölgeye ulaşmaya çalışmış ve vatandaşlarımızın yanında olmuşlardır. Yangından etkilenen tüm vatandaşlarımıza ve Dokumacılar Köylü hemşerilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyor,
bir daha böyle felaketler yaşanmamasını temenni ediyorum.” dedi.

Yanan evlerde hak sahipliği tespitleri AFAD ekiplerince yapıldıktan sonra Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yerleşim planlaması yapılacak.

Yusufeli Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü koordinesinde yangının olduğu mahallede vatandaşlara her gün yemek, su ve gıda dağıtımı yapılmaya devam ediyor.

Ç.P.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ