Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Elçin Konuşmasıyla Fark Yarattı

Elçin Konuşmasıyla Fark Yarattı
  • 25.09.2018
  • Elçin Konuşmasıyla Fark Yarattı için yorumlar kapalı
  • 25.564 kez okundu

Demirhan Elçin, CHP Artvin Belediye Başkan Aday Adaylığı Açıklamasında Bulundu!

Yerel seçimlere öncesi CHP Artvin Belediye Başkan aday adayları adaylıklarını bir bir açıklamaya devam ediyor. CHP Artvin Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Selim Bilgin ve Ahmet Biber’in ardından Artvin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Demirhan Elçin’de CHP parti binasında yaptığı basın açıklaması ile aday adaylığını açıkladı.

Yapılan aday adalık açıklamasına, CHP İl BaşkanıAhmet Biber,Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk, CHP Kadın Kolları Gülşen Kurul, CHP Artvin Belediye başkan aday adayı Selim Bilgin, partililer ve medya mensupları katıldılar.

Açılış konuşması yapan CHP Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk yaptı. Üç adayı da sahneye davet eden Öztürk, salondakilerden büyük bir alkış aldı.

Öztürk’ün ardından CHP Artvin Belediye Başkan aday adaylığını açıklamak üzere kürsüde konuşma yapan Artvin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Demirhan Elçin konuşmasına “Sayın il başkanım, ilçe başkanım, kadın kolları ve gençlik kolları başkanlarım ve beraber bu yola baş koyduğumuz aday adayı arkadaşlarım,  basınımızın seçkin temsilcileri, partimizin vefakar cefakar ve fedakar üyeleri,  aday adaylığı basın açıklamamıza hoş geldiniz.

Bu vesile ile üniversite yıllarında aynı evi paylaştığım, dava arkadaşım partimizin son belediye başkanı merhum Emin Özgün’ü ağabeyimi rahmetle anıyor ailesi dostları akrabaları vede sevenlerine bir kez daha baş sağlığı diliyorum.” Dedi.

Elçin konuşmasına; “Partimizin belediye başkan aday adayları Sayın Selim Bilgin ve Sayın Ahmet Biber’inaday adayı açıklamalarına 6 ay önceden programlanmış etkinliğimizin saatlerinin çakışması nedeniyle katılamadım. Mazeretimi her iki aday adayı arkadaşımada bildirdim.

Bu toplantılara sevgili eşim bir parti üyesi olarak zaten katıldı ancak kendisinin mazeretim nedeniyle benide temsil etmesini istedim, sevgili eşim de benim bu talebimi yerine getirdi.

Mensubu ve bir parçası olmaktan her zaman onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi, karakterli  insanların, ticari kaygılarla sağa sola çekmeyenlerin, kişisel ikbal için siyaset yapmayanların, kalbi Atatürk için atanların, yüreği Türkiye Cumhuriyeti için çarpanların, Türkiye  Cumhuriyeti’ne gönülden aşık olanların, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devletini kuran partidir.

Böyle bir ulvi duygularla Cumhuriyet Halk Partisi’nin neferi olduğumuz için hem kendimi hemde sizleri kutluyorum. İyiki varsınız.

Değerli hemşehrilerim, yaşamaktan haz  duyduğum, her köşesinde anılarımın olduğu, insanına, dağına, taşına, toprağına,  boğasına ve eşsiz doğasına sevdalandığım Artvin’ime yerel hizmet noktasında katkı sunabilmek için Artvin Belediye Başkanlığına aday adayı olduğumu  sizlerin huzurunda tüm kamuoyuna açıklıyorum.

Sizlerin de bildiği gibi 35 yıldır Artvin esnaf teşkilatına hizmet etmekteyim. Bu 35 yıllık esnaf teşkilatına hizmet süremin son 30 yılını başkan olarak halen daha yürütmekteyim.

Artvin esnafının verdiği güç ile 2002-2009 yılları arasında Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkan vekilliği görevini ifa ederek Artvin’imizi Ankara’da en iyi şekilde temsil etme fırsatı buldum.

Hem Cumhuriyet Halk Partisi’nin hemde Türkiye Esnaf Ve Sanatkarlar Konfederasyonu’nu 2006 kasım ayında ilk ve son defa gerçekleştirdiği, CHP esnaf kurultayını TESK’in tek yetkilisi ve sözcüsü olarak TESK Genel Başkan Vekili sıfatımla başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olmaktan büyük bir haz duyduğumu sizlere iletmiş olmaktan büyük bir onur duymaktayım.

Partimizin çeşitli kademelerinde, partimin bana layık gördüğü bir çok görevi icra ettim. Sandık görevliliğinden delegeliğe, müşahitlikten, belediye meclis üyeliğine kadar bütün görevlerimi sosyal demokrat olmanın gerektirdiği sorumluluk anlayışıyla yerine getirmeye çalıştım.

Sizlere arkadaşlarım tarafından dağıtılan not defterinin arka kısmında özgeçmişimle ilgili özet bilgiler mevcut olduğundan bunları anlatarak sizlerin zamanınızı almak istemiyorum” ifade ederek başladı. Elçin konuşmasının devamında “Değerli hemşehrilerim, partililerim, neden belediye başkanı olmak istiyorum ?

Artvin’imizin iyi yönetilmediğini görüyorum, memnun değilim, isyan ve itiraz ediyorum.

Artvin Belediyesi’nin hizmet noktasında bu denli yetersiz kalmasını memleketin evladı olarak kabul edemiyorum. İktidar olanaklarıyla,   ”Artvin’e dev hizmetler getireceğiz” diyerek yola çıkan bir belediyecilik anlayışının gelmiş olduğu nokta içler acısıdır.

Artvin Belediyesi genel iktidardan katkı almadan da kendi imkanları ile hizmet üretebilme gücüne sahip olduğunu merhum belediye başkanımız emin özgün ispatlamıştır.

Artvin Belediyesi sosyal demokrat belediyecilik anlayışı içerisinde işçisiyle memuruyla teknik kadrosuyla ve meclisiyle bundan önceki dönemlerde neler yapılabileceğini Artvin halkına kanıtlamıştır.

2019 Mart ayında, Artvin Belediyesi sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile taçlanarak halkımıza hizmet vereceğine inancım tam ve katidir.

Belediye başkanı olmam durumunda sizlerle birlikte Artvin’e daha iyi hizmet edeceğim iddiasındayım. Bu konuda çok hazırlıklı, istekli ve heyecanlıyım.

Bütün bu çalışmalarımda bana sabreden, hoş görülü davranan eksiklerimi tamamlayan, kahrımı çeken 34 yıllık sevgili eşime, evlatlarıma, gelinlerime ve benim yaşam sebebim olan torunuma, her zaman olduğu gibi aday adaylığı sürecinde bana destek olan katkı sağlayan dünürlerime, dostlarıma, arkadaşlarıma, akrabalarıma, partilerime ve Artvin halkına ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Artvin’imizin, imar, otopark, çöp, temizlik şehir içi yollar, ulaşım, turizm, kent estetiği, çarpık kentleşme, barınma, sosyal olanaklar, kültür – sanat faaliyetleri üniversite öğrencilerinin sıkıntıları ve ekonomi gibi sorunları mevcuttur.

Uzun bir zamandır bu sorunlara çözüm üretme noktasında, şahsım ve ekibimle sorunları tespit ederek çözüm odaklı projeler ürettik, üretmeyede devam etmekteyiz.

Türkiye genelindeki başarılı belediyecilik örneği gösteren sosyal demokrat belediyelerle temas halindeyiz neyi nasıl yaparız hangi imkanla başarırız kafa yoruyor, alternatifler üretmeye gayret ediyoruz.

Bu toplantı bir aday adaylık açıklaması olduğu için sizleri detaylarla fazla yormak istemiyorum.

Şunu bilmenizi isterim ki şu aşamada hazırladığımız projelerimizi partimize sunacağız ve partimizin katkısı ve izniylede seçim bildirgemizi Artvin halkına açıklayacağız.

Sosyal demokrat belediyecilik anlayışında aday adaylarının sadece bireysel kendi projelerinin kamuoyuna tek taraflı olarak deklere edilmesinin doğru olmadığını düşünüyorum.

parti disiplini ve hiyerarşisi içerisinde herkesin kolektif olarak hazırlayıp katkı sunduğu,partimizin  katkı vererek onaylayacağı projelerimizle Artvin Belediye Başkanlığı’na bu günden hazırım.

Esnafıyla rekabet eden, işçisine zulmeden, işçisini hangi birimde çalıştıracağına dahi karar veremeyen belediyecilik anlayışını terk edeceğiz.

Buradan gecesini gündüzüne katarak Artvin’e hizmet eden Artvin Belediyesi personeline sesleniyorum; Belediye başkanı olmam durumunda sizlere amirlik yapan değil, sizlere değer vererek ağabeylik yapan bir belediye başkanı olacağım.

Artvin’i sizlerle birlikte çalışarak kolektif anlayışla yöneterek örnek kent yapacağım.Belediye başkanı adayı olmam durumunda propaganda döneminde ev ev,  sokak sokak dolaşarak bitmez bir enerji ile çalışacağıma söz veriyorum.

Belediye başkanı seçilmem durumunda ise Artvin’i ilgilendiren her konuda Artvin yararına ve menfaatlerine uygun şekilde kurumsal bir tavır göstereceğime söz veriyorum.

Bu noktada; Artvin’imizin bir başka sorunu olan Cerattepe konusunda ki tavrımı ve kararlığımı bütün kamuoyu bilmektedir.Bu konuda aynı kararlığımın ve tavrımında belediye başkanlığımdada eksiksiz devam edeceğini hem ben hemde sizler çok iyi biliyoruz. Bu konuda kimseye taviz vermeyeceğiz.

Partimiz Artvin Belediye Başkan adayını belirlemek üzere bir sürece girmiştir. Aday belirleme yöntemini bir aday adayı olarak tartışmayı doğru bulmuyorum.Ancak bilmenizi isterim ki aday belirleme noktasında gönlümden geçen yöntemin üye bazlı ön seçim olduğudur.Bu güne kadar temsil ettiğim tüm mevki ve makamlara hakim nezaretinde yapılan seçimlerle geldim.

Seçimler benim yaşam biçimim olmuştur,seçimden uzak durmanın doğru olmadığını düşünmekteyim.Uzun zamandır adaylığa hazırlandığım için bütün yöntemlere de hazırım.  Ben sizlere güveniyorum, sizlerde bana güvenin hep birlikte Artvin Belediyesi’ni sen ben anlayışıyla değil biz anlayışıyla yöneteceğiz.     Ben gençlerin en tecrübelisi, tecrübelilerin en genciyim.

sevgili Cumhuriyet Halk Partililer, partimizin gerek ana kademe, gerek kadın kolları gerekse gençlik kolları örgütleri bütün seçimlerde var gücüyle çalışmıştır.

Son dönemlerde görüyorum ki kadın kollarımızın ve gençlik kollarımızın partimiz  için gösterdikleri gayret ve çaba takdire şayandır. İnşallah bu çabalar 2019’da taçlanacaktır. Burada şunu söylemeden geçmek de istemiyorum, partimden belediye meclis üyeliği için kadın ve gençlik kotasının eksiksiz uygulanmasını hatta daha fazlasını talep edeceğim. Bu talep kadınlarımız ve gençlerimiz için bir lütuf değil bir hakkın teslimidir. 2014 yerel seçimlerinde hepimizin ve  bilhassa gençlik kollarımızın bir hayali vardı;

Belediye seçimlerini kazanmak ve altıoklu bayrağımızı Atatepe’den dalgalandırmak… Bu o dönem maalesef nasip olmadı

Ancak  and olsun ki 2019 belediye seçimlerinde altıokumuzu Atatepe’den dalgalandırmak için var gücümle çalışacağım.Hep birlikte başaracağız, başaracağız, başaracağız! Kazanacağız, kazanacağız, kazanacağız! İktidar olacağız, iktidar olacağız, iktidar olacağız!

sözlerime son verirken katılım sağlayan ve katılım sağlayamayıp gönlü burada olan arkadaşlarıma, dostlarıma, partililerimize ve Artvin halkına tek tek teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.

yaşasın sosyal demokrasi, yaşasın cumhuriyet halk partisi sağ olun, var olun, daim olun!” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından basın açıklaması sona erdi.

Ç.P.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ