Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Hakkımızda

Hilmi ÇELTİKÇİOĞLU tarafından 7 Mart 1950’de haftada bir gün yayınlanarak Demokrat Çoruh Gazetesi  adıyla İstanbul’da Tekin ERER’in  matbaasında yayın hayatına başlayan gazetemiz, altı ay boyunca İstanbul’da baskısı yapılarak Artvin’ e gönderilmiştir. Altı ayın sonunda, ulaşım zorlukları nedeniyle Artvin’de matbaa açma gereği duyulmuş ve Demokrat Çoruh Gazetesi’nin Baskısı Hilmi ÇELTİKÇİOĞLU tarafından açılan matbaada yapılmaya başlanmıştır. 1984 yılına kadar haftada bir gün, haftada iki gün, haftada üç gün ve günlük periyotlarla yayın hayatına devam etmiştir.

1984 yılı Eylül ayında Gazete ve Matbaa Tüncer ERER tarafından satın alınmış ve haftada 2 günlük periyotla 29 Kasım 2008 gününe kadar devam etmiştir. 29 Kasım 2008’de  1,20 yüzölçümü kategorisinden Vasıflı Günlük Gazete için müracaat edilip, on sekiz aylık bekleme süresinin ardından vasıflı günlük gazete olmuş ve 1 Haziran 2011 tarihine kadar bu periyotla yayın hayatına devam etmiştir.

1 Haziran 2011’de Gazetemiz Hüseyin ERER tarafından satın alınmış ve aynı periyotla yayına devam etmektedir.  Gazetemiz, 1950 yılından bu yana kesintisiz yayın yapan Türkiye’nin en eski Yerel Gazetelerinden biridir.

Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası olarak bugün;  Gazete,  Matbaa,  Reklam ve Promosyon alanında hizmet vermeye devam etmektedir.