Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Haluk Levent Kamilet Vadisi İçin Arhavi’ye Geldi

Haluk Levent Kamilet Vadisi İçin Arhavi’ye Geldi
  • 24.07.2020
  • Haluk Levent Kamilet Vadisi İçin Arhavi’ye Geldi için yorumlar kapalı
  • 1.215 kez okundu

Sanatçı Haluk Levent Kamilet vadisinin katledilmesine karşı mücadele eden Arhavi halkıyla buluştu
Arhavi ilçesinde yer alan  ve ülkemizin en bakir vadisi olan Kamilet Vadisinde geçtiğimiz aylarda akan çamurlu dere çevrecileri, sanatçıları  ve doğasever siyasetçileri ayağa kaldırmıştı.

Ardından sanatçı Haluk Levent twitter hesabında kendi  profil fotoğrafı yerine Arhavi ilçesinin simgelerinden biri olan Çifte Köprü fotoğrafını kullanmış ve  Kamilet Vadisi için yazdığı bir şiirini paylaşıp, ilk fırsatta Arhavi’ye gelerek Kamilet Vadisinde şarkılar söylemek istediğini belirtmişti.

Arhavi Doğa Koruma Platformu da sanatçının paylaştığı şiire kayıtsız kalmayıp twitter hesabından sanatçı Haluk Levent’e hem teşekkür hem de cevap niteliğinde bir şiiri paylaşınca. Sanatçı Haluk Levent  İstanbul’dan kalkıp Arhavi’ye geldi ve  dereler, dağlar ve vadide yaşayan tüm canlılar için  şarkılar söyledi.

Ünlü sanatçıya şarkılarında Arhavili müzisyenler Tolga Kurdoğlu ve Burkay Türkyılmaz da eşlik ettiler.

ADOKOP  ( Arhavi Doğa Koruma Platformu)  üyeleri ile Kamilet vadisini dolaşan sanatçı vadiye hayran kaldı. Böylesi muhteşem doğal güzelliğin mutlaka korunmasını söyleyen sanatçı, burada yaşayan insanların isteklerine kulak verilmesini, şirketlerin de mahkeme kararlarına uymalarını istedi.

Ç.P

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ