Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama Ve İşbirliği Komisyonu Toplantı Yaptı

Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama Ve İşbirliği Komisyonu Toplantı Yaptı
  • 05.07.2019
  • Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama Ve İşbirliği Komisyonu Toplantı Yaptı için yorumlar kapalı
  • 153 kez okundu

2018-2019 İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama Ve İşbirliği Komisyonu II. toplantısı yapıldı.

Artvin Valiliği Çoruh Toplantı Salonunda Vali Yardımcısı İdris Akça başkanlığında gerçekleştirilen Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü AbdulcelilKahveci, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kenan Güray, ilçe şube müdürleri, merkez ilçe ile diğer ilçelerin  Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri ve çeşitli kurumlardan temsilciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü AbdulcelilKahveci açılış konuşmasını yaptı. Gündem maddeleri doğrultusunda geçen toplantıda alınan kararları okuyarak alınan kararların uygulanmasında katkı sunan tüm paydaşlara teşekkür etti. Artvin Halk Eğitimi ve “ASO” Müdürü İsmail İnan ildeki Hayat Boyu Öğrenme faaliyetlerine dair yürütülen çalışmalarla ilgili sunumunu gerçekleştirdi. 2018-2019 eğitim öğretim yılında Artvin genelinde açılan kurs ve kursiyer sayıları hakkında katılımcıları bilgilendirdi.  İlimiz genelinde,  2018-2019 eğitim öğretim yılında  1724 açıldığını, 29.584 kişinin kursa kaydolduğunu ve 16.793 kişinin katıldığını vurguladı.

İlimizde 2018-2019 eğitim öğretim yılı itibariyle okuma-yazma kursları, Bağımlılıkla Mücadele kursları, Unutulmaya yüz tutmuş el sanatları kurslarına ve açılan diğer kurslara değinildi.

Merkez İlçe ve diğer İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlerinin kurumlarında açılan kurslar ile yazın yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgilendirmelerin yapılmasının ardından toplantı sona erdi.

Hacer ERER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ