Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Hopa İlçesinde İskele Kapatıldı Maske Takma Zorunluluğu Getirildi

Hopa İlçesinde İskele Kapatıldı Maske Takma Zorunluluğu Getirildi
  • 18.08.2020
  • Hopa İlçesinde İskele Kapatıldı Maske Takma Zorunluluğu Getirildi için yorumlar kapalı
  • 3.901 kez okundu

Hopa Kaymakamlığı İlçe hıfzıssıhha kurulu kararları doğrultusunda koronavirüsle mücadele kapsamında yeni tedbirler alınarak ilçede maske takma zorunluluğu getirilerek Hopa iskelesi vatandaşların kullanımına kapatıldı.

Hopa kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamaya göre; ilçede yaşanan koronavirüs pozitif vaka sayılarındaki artış nedeniyle ek tedbirler alındığını duyurdu.

İlçe Pandemi kurulunun almış olduğu kararlar doğrultusunda;
Düğün, Nişan ve diğer Toplu Faaliyetler ortalama iki (2) saati geçmeyecek şekilde sınırlandırılmasına vearaç konvoylarının yasaklanmasına, düğün ve nişanlarda davetli tüm katılımcıların adları ve iletişim bilgilerinin düğün salonu işletmecisi tarafından düğün salonu girişinde kayıt altına alınmasına ve kayıtların en az 14 gün süre ile işletme yetkililerince saklanması, istenildiğinde bu bilgilerin kolluk birimlerine ibraz edilmesine karar verildi.

Hopa iskelesinin vatandaşın kullanımına belediyece kapatılmasına, denetim ve kontrolünün kolluk ve belediye zabıta ekiplerince sürekli yapılmasına,
İlçede yaşanan hasta sayılarındaki artış nedeniyle 7 mahalle (tüm mahalleler) ve vatandaşların toplu bulunduğu alanlarda maske takma ve sosyal mesafeye uyma zorunluluğu getirildi.

Alınan bu kararların Hopa İlçe genelinde eksiksiz olarak uygulanmasına, kararlara uymayanlar hakkında İl İdaresi Kanunu’nun 66’ncı maddesi, Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’inci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195’inci maddesi ve diğer mevzuat hükümleri kapsamında cezai işlem uygulanmasına karar verilmiştir.

Ç.P

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ