Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Hopa Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Karate Salonunda Seminer

Hopa Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Karate Salonunda Seminer
  • 15.01.2019
  • Hopa Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Karate Salonunda Seminer için yorumlar kapalı
  • 1.691 kez okundu

Hopa Mehmet Akif Ersoy İlkokulu karate salonunda, 2 Hopa Gençlik Spor Kulübü Karate Antrenörü Kemal Kılıç Başkanlığında, Hopa da Eğitim Alan Karate sporcularına, Avrupa Şampiyonası, Türkiye Şampiyonası ve Türkiye Karate Lig Müsabakaları hakkında seminer verildi.

Seminere Fed.Org.Kur.Bşk. Kazım Alpay Yılların Antrenörü Kemal Kılıç ’ın yetiştirdiği Antrenörlerden, Giresun-Yağlıdere Halk Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü adına, Milli Antrenörü Murat Yıldızlar, Trabzon Bölgesi adına, Yıldızlar Karate Milli Antrenörü Mehmet Yıldızlar, Hopa Pakyıldız Karate-Do Spor Okulu adına Antrenör Batuhan Pakyıldız, Hopa Gençlik Spor Kulübü adına Antrenör Levent Yazıcı ve Artvin ili Karate il temsilcisi Milli Antrenör Şirin Ali Öz katıldı.

Hopa da Karate eğitimi gören birçok sporcunun hazır bulunduğu seminere, Giresun ve Trabzon Bölgesinden gelen Milli Sporcular da eşlik etti. Hocaların Önderliğinde Müsabakalara nasıl hazırlanacaklarını, antrenman tekniklerini, beslenme çeşitleri, Turnuva kuralları ve teknikleri gibi bilgiler hakkında uygulamalı örnekleriyle öğrencilere anlatıldı. Hopa gerçekleştirilen bu seminerin amacı Sporcuları yaklaşan Türkiye ligi müsabakalarına ardından Türkiye şampiyonasına ve diğer Turnuvalara hazırlamak, Milli sporcularla Hopa da ki öğrencileri kaynaştırmak olduğunu söyleyen Antrenör Kemal Kılıç Karateci gençlerin Ailelerine de seminer hakkında detaylı bilgi verdi.

Ayrıca seminere ve karate sporuna katkılarından dolayı Hopa Kaymakamı AbdurrezzakCanbolat, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan´a, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın´a ve Mehmet Akif İlkokulu Müdürü Hakan Hacıosmanoğlu ´na Teşekkür etti.

Ç.P

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ