Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Hopa Toplum Sağlığı Merkezinden Yeni Bir Etkinlik

Hopa Toplum Sağlığı Merkezinden Yeni Bir Etkinlik
  • 26.11.2019
  • Hopa Toplum Sağlığı Merkezinden Yeni Bir Etkinlik için yorumlar kapalı
  • 86 kez okundu

Hopa Toplum Sağlığı MerkeziGebe Bilgilendirme Sınıfı Çalışmalarına Devam Ediyor

 ‘Gebe Bilgilendirme Sınıfları’  çalışmaları 2. trimestır gebe eğitimine devam etti. Eğitime katılan on beş gebeyle birlikte verimli bir seans gerçekleştirdi. Kendilerinin sorularını cevaplayarak evlerinde de yol gösterici olacak kitapçık ve broşürler kendilerine verildi.

Hopa Toplum Sağlığı Merkezi idarecileri tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Tüm gebelerin, doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası konularında bilgi sahibi olmalarını ve bilinçli doğum yapmalarını sağlamaktır. Anne adaylarına normal doğum eylemi, ağrı yönetimi ve yeni rollerini benimsemesi konusunda bilgi ve beceri kazandırmaktır.

Gebe ve gebeye doğumda eşlik edecek yakınlarının;Gebelik ve doğumun fizyolojik bir süreç olduğu, fizyolojik ve psikolojik değişikliklerin olabileceği, Gebelik ve doğum sürecinde eş ve yakınının desteğinin önemli olduğu, Doğumun evreleri olan bir süreç olduğu, Doğum ağrısıyla ilaçsız baş etme yöntemleri olduğu, Gebelik, doğum ve doğum sonu dönemde yaşanabilecek sorunlar ve erken tanısı, Gebenin tehlike belirtilerini ve acil durumlarda izlenecek yolu bilmesi, Normal doğumun anne ve bebek açısından yararları, Lohusalık süreci, Doğum sonrası kullanılabilen gebeliği önleyici yöntemler ve yeni Doğan bakımı konularında bilgilendirmesi hedeflenmiştir. Gebeler; bu konularda yeterli bilgiyi bağlı oldukları toplum sağlığı merkezlerinin gebe bilgilendirme sınıflarından alabilirler.

Bu amaçla üç yıldır istikrarlı bir şekilde süre gelen ‘Gebe Bilgilendirme Sınıfları  gebe eğitimi devam etti.”

Ç.P

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ