Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Hopa’da Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz Etkinliği Yapıldı

Hopa’da Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz Etkinliği Yapıldı
  • 05.10.2019
  • Hopa’da Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz Etkinliği Yapıldı için yorumlar kapalı
  • 137 kez okundu

Hopa’nın değişik noktalarında  “Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz” etkinliği düzenlendi.

Hopa’nın değişik noktalarında “Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz” etkinliği düzenlendi. İçişleri Bakanlığının ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ sloganıyla 2019 yılını ‘Yaya Öncelikli Trafik Yılı’ ilan etmesiyle birlikte tüm Türkiye’de farkındalık çalışmaları başlatılmıştı. Bu kapsamda da bugün tüm Türkiye’de ‘yaya güvenliğinin nöbetindeyiz’ etkinliği düzenlendi.

Hopa’da Hüsnü Ciner İlkokulu önünde yapılan etkinliğe Kaymakam Abdurrezzak Canpolat, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Gürsoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydin ve bazı protokol üyeleri katıldı. Burada ellerinde uyarı dövizler bulunan çocuklarla sohbet eden Kaymakam ve protokol üyeleri, yeni uygulamaya konulan kanunla ilgili açıklamalarda bulundu.

Daha sonra Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat yoldan geçen sürücüleri uyarı anlamında günün anlamını belirten broşür vererek, konuya ve trafik güvenliğine gerekli hassasiyeti göstermeleri ricasında bulundu. Kaymakam Canpolat  “Burada amaç farkındalık oluşturmak ve yayalarımızın özellikle yollarda, karşıdan karşıya geçerken sürücülerimizin hıza ve kurallara dikkat etmeleri gerekmektedir. Karayollarında, kanunda geçiş öncelikle yayaya verilmiştir. Sürücülerimiz trafik kurallarına mutlaka uymaları gerekir çünkü trafik kuralları denenerek, uzun süre içinde tespit edilmiş ve insanımızın hem malını hemde canını korumaya dönük olarak ortaya konulan kurallardır. Kurallara uyduğumuz da ciddi anlamda kazanımlar oluyor. Etkinliğe katılan ve destek veren bütün görevlilere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Buradaki etkinliğin ardından bir etkinlikte İlçeMerkezinde yapıldı. Buradada Trafik Polisleri ve etkinliğe katlan diğer görevliler sürücülere broşür vererek azami dikkat mesajı veriler.

Hopa Belediyesi Zabıta görevlileride Kars caddesini ilçemerkezine bağlayan Hopa İşMerkeziönünde yaptıkları etkinlikte sürücülere broşür vererek uyardılar.

Ç.P

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ