Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

İl Özel İdaresine 90 Milyon TL Bütçe

İl Özel İdaresine 90 Milyon TL Bütçe
  • 02.12.2019
  • İl Özel İdaresine 90 Milyon TL Bütçe için yorumlar kapalı
  • 72 kez okundu

İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak başkanlığında İl Genel meclisi üyeleri ve ilgili birim müdürlerinin katıldığı toplantı 20. Birleşimle tamamlandı.90 Milyon TL olarak hazırlanan İl Özel İdaresi 2020 yılı tahmini bütçesini oy birliğiyle kabul edildi.

Meclisteki görüşmelerin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Çakmak, 2020 yılı bütçesi üzerinde yaklaşık 1 aydır sürdürdükleri yoğun çalışmanın sona erdiğini söyledi.

Çakmak, Artvin İl Özel İdaresi bütçesi görüşmelerinde hem Plan Bütçe Komisyonu hem de siyasi parti gruplarıyla güzel bir çalışma gerçekleştirerek 20’nci birleşimde bütçeyi oy birliğiyle onayladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Bütçenin hazırlanmasında başta komisyon başkanı ve üyeleri olmak üzere tüm meclis üyesi arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum.2020 yılı bütçemiz, ilimiz için hayırlı uğurlu olsun. 2019 yılı tahmini bütçemiz 75 milyondu. 2020 yılı bütçemizi 15 milyon artırarak 90 milyona çıkardıklarını söyledi.

Türkiye’deki 51 il özel idaresi arasında borcu olmayan İl özel idarelerinin başında yer aldıklarını söyleyen Çakmak,Borçsuz bir özel idare devraldık, borçsuz şekilde de devam ediyoruz. Bu nedenle geçmişte görev yapmış bütün arkadaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum dedi.Yatırımlarımız durmuş değil, bütçemiz ölçüsünde yatırımlarımız da devam ediyor.” ifadesini kullandı.

Ç.P

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ