Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

İl Sağlık Müdürlüğü 31 Mart Yerel Seçimlerine Hazır

İl Sağlık Müdürlüğü 31 Mart Yerel Seçimlerine Hazır
  • 09.03.2019
  • İl Sağlık Müdürlüğü 31 Mart Yerel Seçimlerine Hazır için yorumlar kapalı
  • 175 kez okundu

Artvin İl Sağlık Müdürlüğü 31 Mart seçimlerinde engelli vatandaşlarımızın ve evde bakım hastalarımızın rahatlıkla oy kullanabilmeleri, il genelindeki işlemlerin eksiksiz yürütülebilmesi adına tüm hastane Başhekimleri ve Toplum Sağlığı başkanları ile 4 Mart 2019 tarihinde geniş kapsamlı bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıya Başkanlık eden İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. İrfan Akalın;  “Meclisimiz tarafından 298 sayılı Kanun’ da Mart ayında yapılan değişiklikle beraber hastalığı veya engeli sebebiyle yatağa bağımlı vatandaşlarımızın anayasal hakları olan oy kullanma hakkından yararlanabilmeleri için seyyar sandık kurulu vasıtası ile evlerinde oy kullanabilmelerinin önü açılmıştır. Bu kapsamda YSK tarafından bir genelge yayımlanarak bu durumda olan vatandaşlarımızın bir yakınının seyyar sandık kurulu talep formu (bu form muhtarlıklarda mevcut) ve durumu bildirir bir sağlık raporu ile başvuru yapmaları kararlaştırılmıştır. Bu bağlamda ilimizdeki tüm aile hekimlerimiz kendilerine kayıtlı nüfuslarında bu şekilde engeli bulunan vatandaşlarımıza sağlık raporlarını düzenleyecek ve yakınlarına ulaşıp talep etmeleri halinde kendilerine verilecektir. Bu sürecin sağlıklı yürütülebilmesi için alınması gereken tüm tedbirleri ivedilikle alıp elimizdeki tüm imkânları sağlıklı bir seçim ortamı olması için seferber edeceğiz. Yine bu süreçte evde sağlık hizmetleri ve acil servisler başta olmak üzere tüm sağlık hizmetlerinde bir eksikliğe ve karışıklığa mahal vermeden, bu hizmetlerimizi sık sık yerinde ziyaret ederek, vatandaşlarımızın kaliteli bir sağlık hizmeti almalarını sağlayacağız. 31 Mart seçimlerinin şimdiden vatanımıza milletimize hayırlı olmasını diliyor, sağlıklı, huzurlu bir seçim atmosferi yaşamamızı temenni ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum” diyerek açıklamalarda bulundu.

Toplantıya Kamu Hastaneleri Başkanı Opr. Dr. İbrahim Duzcanda eşlik ederek tüm İl Yöneticilerimize detaylı açıklamalarda bulunarak alınması gereken önlemleri vurguladı. Ayrıca tüm başhekimler ve toplum sağlığı başkanları ilçelerindeki yürütecekleri iş ve işlemler ile alakalı bilgi sunumunda bulundu. Toplantının son derece verimli geçtiğini belirten Opr. Dr. İrfan Akalın 31 Mart seçimlerine sağlık camiası olarak hazır olduklarını ifade etti.

Ç.P

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ