Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

İlimizdeki Okullar Dyned Kullanım Sürelerine Göre Ödüllendirildi

İlimizdeki Okullar Dyned Kullanım Sürelerine Göre Ödüllendirildi
  • 04.06.2018
  • İlimizdeki Okullar Dyned Kullanım Sürelerine Göre Ödüllendirildi için yorumlar kapalı
  • 2.185 kez okundu

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, okullarında yıl boyu öğrencilerin Dyned İngilizce Dil Eğitim Sisteminden faydalanması için büyük çaba gösteren Dyned okul sorumlusu İngilizce öğretmenlerini makamında kabul ederek onlara teşekkür etti.

İlimizdeki okulların Dyned uygulamalarının görünürlüğünün artırılması, öğrenci çalışmalarının değerlendirilmesi ve başarılı örnekler gösteren kurumların ödüllendirilmesi amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dyned İl Koordinatörlüğünce, eğitim öğretim yılı başından 28 Mayıs 2018 tarihine dek eğitim kurumların Dyned İnteraktif İngilizce Dil Eğitimi çalışmaları izlenerek analiz edilip, Dyned Analytics İstatistik Raporlama  ve Kayıt Yöneticisi sisteminden alınan objektif verilere dayanarak kurumların “Aktif Kullanım Yüzdesi” ile “Öğrencilerin Aktif Çalışma Süresi”  değerlendirildi.

Yapılan değerlendirmeler sonucu en verimli ve aktif Dyned çalışması yapan okullar olarak il merkezimizden 3 okul, ilçelerimizden ise dokuz okul seçildi. İl merkezinde yüzde 70’in üzerinde aktif çalışma yüzdesine sahip Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu  Lisesi ve onu takip eden İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Artvin Anadolu İmam Hatip Lisesi teşekkür belgesi almaya hak kazandı.

Sohbet eşliğinde gerçekleştirilen ziyaret sonrası öğretmen ve okul idarelerine ilimiz Dyned çalışmalarına üstün katkıları ve yüksek değerlerdeki aktif çalışma yüzdelerinden dolayı Teşekkür Belgeleri takdim edildi. Kahveci, İngilizce öğretmenlerinden yenilikçi projeler beklediğini, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak İngilizce öğretmenlerimizin proje ve etkinlik çalışmalarına katkı sunmak için her türlü desteğe hazır olduğunu belirtti.

İlkay ÖZDEMİR

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ