Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

İSKENDER PAŞA ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ AVRUPA YOLUNDA

İSKENDER PAŞA ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ AVRUPA YOLUNDA
  • 28.06.2018
  • İSKENDER PAŞA ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ AVRUPA YOLUNDA için yorumlar kapalı
  • 2.631 kez okundu

Ardanuç İskender Paşa Çok Programlı Anadolu Lisesinin yürüttüğü Erasmus+ KA102 “Ters Yüz Edilmiş Sınıf Modeli” projesiyle okul öğrencileri Almanya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesini ziyaret edip mesleki eğitim çalışmalarında bulundular.

Ardanuç İskender Paşa Çok Programlı Anadolu Lisesi çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmeni Ebru AYDIN rehberliğinde öğrencilerden Okan BALLI, Meltem KESKİN, Meltem KARS ve Yudum TEMEL proje kapsamında etkinliklere katılmış ve Almanya, Fransa ve Hollanda gibi ülkeleri ziyaret etmişlerdir.

Öğretmen ve öğrencilerimiz Almanya’nın Dorsten kasabasında 14 gün süre ile kalmış bu sürede aynı yerdeki anaokulunda mesleki eğitim çalışmalarında bulunmuşlardır. Bunun sonucunda öğretmen ve öğrencilerimize Avrupa ülkelerinde iş, eğitim veya gönüllülük amacıyla geçirdiği süre boyunca elde edilen bilgi ve becerileri kaydeden bir belge olan Europass Hareketlilik belgesi verilmiştir.

Projeye katılım sağlayan öğretmenimiz Ebru AYDIN “Öğrencilerimiz iki hafta boyunca oradaki anaokullarında mesleki eğitim çalışmalarını yaptılar. Bu öğrencilerimiz için çok önemli bir tecrübe oldu. Oradaki eğitim sistemini gözlemledik, dil öğrendik, kültür gezileri yaptık ve yeni arkadaşlıklar edindik.” dedi.

Projenin tüm basamakları T.C. Avrupa Birliği Başkanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı ile koordineli şekilde yürütülmüş ve hiçbir sorun yaşanmadan proje sonlandırılmıştır.

İSKENDERPAŞA ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ BASIN BİRİMİ

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ