Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

İYİ Parti İl Teşkilatından Kınama

İYİ Parti İl Teşkilatından Kınama
  • 09.10.2018
  • İYİ Parti İl Teşkilatından Kınama için yorumlar kapalı
  • 22.894 kez okundu

İYİ Parti Artvin İl Başkanı Necat Kaşıkçı,  İyi Parti Genel Başkan Meral Akşener’in evinin önünde yapılan eylemi kınadı. Türkiye’nin zor dönemden geçtiğini, bu dönemde siyasi liderlerin ağzından çıkanlara dikkat etmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Başkan Kaşıkçı açıklamasında;  “Önce bir anne sonra da bir hanımefendi olması itibarı ile özgür ve demokratik bir ülke olan Türkiye Cumhuriyeti’nin her bir yurttaşı gibi can ve mal güvenliği,  büyük Türk Devletine emanet olan Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’e ve ailesinin değerli mensuplarına yönelik ikamet ettikleri evlerinin önünde yapılan menfur eylemi kınıyorum.

Siyaset dilinin yegâne çözüm olduğu demokratik rejimlerde bu tip hukuksuzlukların tekrarlanmamasını diliyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Sosyal, Demokratik ve Hukuk devletidir. Türk siyasetinde yer alanlar, bu bilinçle hareket etmek ve söylemlerini buna göre oluşturma mecburiyetleri vardır.

Kaldı ki;  Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, son yıllarda Türk siyasetinin en zor döneminde ortaya çıkarak, devletimiz için, milletimiz için siyasete girmiş çok değerli bir insan, anne ve hanımefendidir. Bundan dolayı kendisine yapılan bu eylemi derin bir üzüntüyle karşılamakla birilikte kınıyor, bir daha böyle olayların olmaması için liderlerin sorumlu davranmalarını diliyorum”ifadelerine yer verdi.

Ç.P

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ