Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Kemalpaşa Sivil İnisiyatif Platformu’ndan Emekli Öğretmenlere Anlamlı Ziyaret

Kemalpaşa Sivil İnisiyatif Platformu’ndan Emekli Öğretmenlere Anlamlı Ziyaret
  • 26.11.2019
  • Kemalpaşa Sivil İnisiyatif Platformu’ndan Emekli Öğretmenlere Anlamlı Ziyaret için yorumlar kapalı
  • 81 kez okundu

Kemalpaşa Sivil İnisiyatif Platformu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla emekli öğretmenleri evlerinde ziyaret ederek, “Öğretmenler Günü’nü” kutladı.

Kemalpaşa Sivil İnisiyatif Platformu Başkanı Sedat Sonbay ile beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Zeki Ustabaş, Musa Akdemir, Manolya Özgümüş, Uğur Lokumcu, Rıdvan Kibar ilçede yaşayan emekli öğretmenlerden 95 yaşındaki Hamdi Balta, Aydin Karaibrahimoğlu, Reyhan Mertoğlu ile Fatma Yıldırım’ı evinde ziyaret etti.

Başkan Sonbay, çiçek ve çeşitli hediyeler takdim ettiği öğretmenlere eğitime katkılarından dolayı teşekkür ederek, bir süre sohbet etti.

İlerlemiş yaşına rağmen öğretmenlik mesleğinin heyecanını ve gururunu ilk günkü gibi yaşayan 94 yaşındaki emekli öğretmen Hamdi Balta, ziyaretten büyük onur duyduğunu belirterek, yeni nesil öğretmenlere çocukları çok sevmelerini ve onlara vatan, millet, bayrak sevgisini her zaman aşılamalarını tavsiye etti.

Öğretmenlerimiz için ne yapsak azdır” diyerek öğretmenlerin değerini vurgulayan Başkan Sonbay, “Eğitim, hayatımızın en önemli ihtiyacı, biz aldığımız eğitimle hayatımızı sürdürüyoruz. Bu sebeple öğretmenlerimize çok şey borçluyuz, onlar için ne yapsak azdır. Bizim için çok kıymetliler. Değerleri asla ölçülmez. Ebediyete intikal etmiş kıymetli öğretmenlerimize rahmet diliyorum. Görevlerinin başlarında olan değerleri öğretmelerimize sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. Geleceğimizin teminatları olan çocuklarımızı devletine, vatanına, milletine, bayrağına bağlı faydalı bireyler olarak yetiştirmelerini temenni ediyorum. Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz” dedi.

Emekli öğretmenler ise ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, unutulmadıkları için çok mutlu olduklarını ifade etti.

Ç.P

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ