Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Kemalpaşa’da CHP’liKadınlar, Kadına Şiddeti Protesto Etti

Kemalpaşa’da CHP’liKadınlar, Kadına Şiddeti Protesto Etti
  • 27.11.2019
  • Kemalpaşa’da CHP’liKadınlar, Kadına Şiddeti Protesto Etti için yorumlar kapalı
  • 86 kez okundu

CHP Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevim Lokumcu Türkiye’de yılın 10 ayında 383 kadının cinayete kurban gittiğini, bunun sadece medya yansımaları olduğu söyledi.

CHP Genel Merkezinin aldığı karar doğrultusunda ülke genelinde 81 İl be İlçelerde eş zamanlı olarak Kadına Şiddeti protestoettiler. Kemalpaşa Belediyesi Höporlerinden de gün boyu Şebnem Ferah’ın Unzile Şarkısının çalınması vatandaşlardan da olumu tepki aldı ve vatandaşlar Başkan Akçiçek’e bu jest için teşekkür ettiler.

Artvin’in Kemalpaşa İlçesinde de Belediye önünde toplanan kadınlar ellerinde ‘Kadına şiddet en ağır suçtur. Haklı şiddet yoktur. Yuvayı yıkan İstanbul sözleşmesi değil, şiddettir. Kadın cinayetleri politiktir’ yazılı dövizler taşıyarak Atatürk Meydanına kadar yürüdüler.Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, CHP İlçe Başkanı Taner Çakır’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda erkek de etkinliğe destek verdiler.

Grup adına açıklama yapan CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevim Lokumcu, Türkiye’de 1 Ocak-25 Kasım günleri arasında 383 kadının öldürüldüğünü söyledi. Bu sayının medya yansımaları olduğunu, resmi rakamları çok daha fazla olduğunu kaydeden Lokumcu, kadınların en yakınları tarafından öldürüldüğünü söyledi.

Başkan Lokumcu, kadına yönelik şiddetin karşısında olduklarını, şiddetle mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

Basın açıklamasının ardından bir grup Bayan Geçmişten günümüze kadar katledilen kadınların anısına grup, ayakkabılarını bırakarak,  bir dakika alkış tutarak kadına yönelik şiddeti protesto etti.

Gönül GÜNAY GÖKDEMİR

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ