Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Lider Çocuk Tarım Kampı Düzenlendi

Lider Çocuk Tarım Kampı Düzenlendi
  • 09.05.2019
  • Lider Çocuk Tarım Kampı Düzenlendi için yorumlar kapalı
  • 254 kez okundu

Artvin Tarım Ve Orman Müdürlüğünce Lider Çocuk Tarım Kampı Düzenlendi

Bakanlığımız tarafından 2014 yılından itibaren her yıl ilkokul öğrencilerine doğa bilincini ve çevre farkındalığını kazandırmak, tabiatla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenirliği hakkında bilgi vermek amacıyla “Lider Çocuk Tarım Kampı” adı altında her sene farklı bir temanın olduğu etkinlik düzenlendi.

İl Müdürlüğünce Lider Çocuk Tarım Kampı için 25-27 Nisan 2019 tarihleri arasında hazırlanan program dahilinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlemiş olduğu 4. Sınıf öğrencilerinden toplam 25 öğrenci seçildi. Kamp programında öğrencilere kurumumuz hakkında bilgiler verildi.

Gıda ve Yem Şube Müdürü Cumhur Şen güvenilir ve sağlıklı gıda ile ilgili sunum yaparken, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şubesinden Ziraat Mühendisi Abdullah Arslan bu yılın teması olan Sıfır Atık ile ilgili sunumlarıyla öğrencileri bilgilendirdiler. Daha sonra kurumumuzu gezen öğrenciler Şube Müdürlerimizden yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler aldılar. Kuruma ait seramızı gezen öğrencilere “Zeytin” fidesi dikiminin nasıl yapıldığı gösterilerek birer örnek fide dikimi yaptırıldı. Kampın ikinci gününde Borçka İlçesine gezi düzenlenerek öğrencilern Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker’i makamında ziyaret ettiler. Daha sonra Muratlı köyüne gidilerek orada seralar gezdirilip örnek fide dikimleri yapıldı. ÇAYKUR Muratlı Çay Fabrikasına yapılan gezide çayın tarladan sofraya olan serüveni çocuklara gösterilerek bilgi verildi. Kampın 3. Gününde Artvin Çoruh Üniversitesi Orman Fakültesi Bölüm Başkan Prof. Dr. Özgür Eminağaoğlu öncülüğünde Botanik bahçesine gidilerek çocuklarımız tarafından fidan dikimi gerçekleştirilerek akabinde bu yılın da teması olan “Sıfır Atık” bilincini de kazandırmak adına mıntıka temizliği yapıldı.

Kamp, öğrencilerimize çeşitli hediyeler ve Katılım Sertifikaları verilerek sona erdi.

Ç.P

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ