Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Mesleki Ve Teknik Anadolu Liselerine Kitap Desteği

Mesleki Ve Teknik Anadolu Liselerine Kitap Desteği
  • 07.01.2021
  • Mesleki Ve Teknik Anadolu Liselerine Kitap Desteği için yorumlar kapalı
  • 4.172 kez okundu

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından  “Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” kapsamında bulunan Mesleki Ve Teknik Anadolu Liselerine kitap desteği devam ediyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada; “Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen kriterler çerçevesinde ülkemiz genelinde mesleki ve teknik eğitim kurumları arasındaki fiziksel farklılıklarının giderilerek mesleki eğitime erişimin arttırılması amacıyla hayata geçirilen “Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” kapsamında Ölçme Değerlendirme Genel Müdürlüğü tarafından baskısı yapılarak ilimize gönderilen tekrar testleri kitapları öğrencilerimize ulaştırıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğü’nün “Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” kapsamında bulunan Arhavi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hopa 15 Temmuz Şehitleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Borçka Şehit Savaş Gedik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrenim görmekte olan 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerinin tamamına “Tekrar Testleri” kitabından 289 adet 9.sınıf, 227 adet 10.sınıf, 157 adet 11.sınıf ve 158 adet 12.sınıf olmak üzere toplamda 831 adet kitap öğrencilerimize ulaştırıldı” ifadelerine yer verildi.

ARTVİN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ