Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Milli Birlik Ve Beraberliğini Daha Da Güçlendirmesini Diliyoruz

Milli Birlik Ve Beraberliğini Daha Da Güçlendirmesini Diliyoruz
  • 12.07.2018
  • Milli Birlik Ve Beraberliğini Daha Da Güçlendirmesini Diliyoruz için yorumlar kapalı
  • 12.211 kez okundu

Borçka TSO Başkanı Merttürk: “Milli Birlik Ve Beraberliğini Daha Da Güçlendirmesine Vesile Olmasını Diliyoruz”

Borçka TSO Başkanı Eşref Merttürk, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, TBMM Genel Kurulu’ndaki yemin etme töreninde yer aldı.

Borçka TSO Başkanı Eşref Merttürk törenin ardından yaptığı açıklamada; “24 Haziran’daki seçim sonucunda, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçilerek her alanda olduğu gibi ekonominin de önünü açacak politikalarda hantallık yaşatan bürokrasiye dair boşluklar ortadan kaldırılmıştır.

Gerekli politikaların artık Meclis’in de desteğiyle tek elden hazırlanarak yürütmeye konulacaktır. Açıklanan yeni kabine ve Cumhurbaşkanlığı organları ile ekonomi, güvenlik, sosyal ve kültürel politikalarda bürokratik hantallıktan sıyrılmış, risk alabilen ve hedeflerimiz için sorumluluk alan çalışmaların yapılacağını düşünüyoruz.

Yeni sistemde yürütmeden beklentilerin yerli ve milli sanayi hamlesini daha ileri taşıyacak, enerji ve cari açık sorunlarını büyük oranda çözecek, KOBİ’lerin ihracat odaklı büyümesini sağlayacak politikaların üzerine gidilmesi olacaktır.

Şimdi her bir kurumumuzda gerçekçi bütçe anlayışına geçip, hedeflerimize ulaştıracak zihinsel dönüşümümüzü de tamamlamamız gerekiyor. Bizim gibi sahanın nabzını tutan sivil toplum kuruluşlarının da politikaların hazırlanmasında tartışan, rapor hazırlayan, çalışmalara yön veren ve politikaların uygulanmasında mesai harcayan bir özveriyle devletine destek olması gerekiyor. Yürütmenin, devlete, millete ve gönül coğrafyamıza hayırlı olmasını, yapılacak politikaların devletin ve milletin milli birlik ve beraberliğini daha da güçlendirmesine vesile olmasını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Gönül GÜNAY GÖKDEMİR

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ