Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Nedim Cihan Son Yolculuğuna Uğurlandı

Nedim Cihan Son Yolculuğuna Uğurlandı
  • 06.11.2019
  • Nedim Cihan Son Yolculuğuna Uğurlandı için yorumlar kapalı
  • 103 kez okundu

2014-2019 döneminde Hopa Belediye Başkanlığı yapan Nedim Cihan Hopa’da son yolculuğuna uğurlandı.

Hopa’da birdönem BelediyeBaşkanlığıyaptıktan sonra sağlık sorunları nedeniyle mütevazi yaşantısına dönen Nedim Cihan yakalandığı amansız hastalıktan kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede hayatınıkaybeden Nedim Cihan için Hopa’da ilk cenaze töreni Belediye Binası önünde yapıldı. Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Cumhurbaşkanlığı Baş danışmanı İsrafil Kışla, Artvin Milletvekili Erkan Balta, Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Belediye BaşkanıTaner Ekmekçi’ninde katıldığı törene İlçe Belediye başkanları, kurum müdürleri, siyasi parti İl ve İlçe Başkanları ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katildi.

Törende ilk önce Nedim Cihan’ın hayati anlatıldı. Daha sonra Belediye Başkanı Taner Ekmekçi bir konuşma yaptı. Ekmekçi konuşmasında  “Eski Belediye Başkanımız Nedim Cihan’a Allah rahmet eylesin, Mekânı cennet olsun.2014 yerel yönetimler seçiminde
Hopa belediye başkanı seçilerek 5 yıl boyunca görev yapan değerli abimiz Nedim başkanın vefatının vermiş olduğu derin üzüntüyü yaşamaktayım.

Hizmette bulunduğu süre boyunca ilçemize katmış olduğu değerlerden dolayı şahsım ve Hopa halkı adına teşekkürlerimi sunuyorum

Güler yüzünü hastalık sürecinde de eksik etmeyen Nedim başkana Allah’tan rahmet başta kederli ailesine olmak üzere yakınlarına sevenlerine ve Hopa halkına baş sağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun” dedi.

Hopa KaymakamıAbdurrezzak Canpolat’ta konuşmasında “1 yıl birlikte çalıştığım 2014 – 2019 dönemi Hopa Belediye Başkanımız Nedim Cihan’ın Hakkın rahmetine kavuştuğunu büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Bu vesileyle Ailesine, sevenlerine ve tüm Hopa’ya başsağlığı diliyorum. Eski Belediye Başkanımız Nedim Cihan’a Allah rahmet eylesin, Mekânı cennet olsun” dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışlada Nedim Başkan in mütevazi kişiliği ve siyasi parti ayrımı gözetmeksizin hizmet alayişinin bir sonucu olarak gönüllerde yerini aldığını ifade ederek ailesine, ve Hopa’ya başsağlığı diledi.

Buradaki tören ardından Nedim başkanın Türk Bayrağına sarılı Cenaze tabutu üzerine Hopa spor form asi da konarak omuzlar üzerine alınarak İnönü Caddesi üzerinden Merkez Camiine getirildi. Burada kardeşleri, çocuklar ve yakınları taziyeleri kabul ettiler. Kılınan cenaze namazı sonrası Nedim Cihan’ın cenazesi Çavuşlu köyünde aile mezarlığında toprağa verildi.

Ç.P.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ