Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Öğretmenlere Yönelik Web 2.0 Araçları Seminerleri Devam Ediyor

Öğretmenlere Yönelik Web 2.0 Araçları Seminerleri Devam Ediyor
  • 05.11.2018
  • Öğretmenlere Yönelik Web 2.0 Araçları Seminerleri Devam Ediyor için yorumlar kapalı
  • 25.430 kez okundu

Artvin Kazım Karabekir Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Ahmet Ayar eğitmenliğinde tüm kademedeki öğretmenlere yönelik web 2.0 eğitimleri düzenlendi.

Artvin Kazım Karabekir Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Ahmet Ayar Eğitmenliğinde tüm kademedeki öğretmenlerimize yönelik web 2.0 eğitimleri düzenlendi.

Hizmet içi eğitim kapsamında hazırlanan eğitimlere her kademeden öğretmen katılıyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan açıklamada; “Web 2.0, kullanıcılarında içerik geliştirebildiği, birbirleriyle işbirliği yapabildiği, kullanıcılar arasında bilgi ve fikir alışverişini destekleyen ikinci kuşak web platformu olarak tanımlanmaktadır.

WEB 2.0 araçları öğrencilerin hem yazma hem de öğrenme süreçlerinde teknoloji becerilerini geliştirmelerine katkı sunmakta, bilgi ve içerik oluşturmayı sağlamaktadır. WEB 2 araçlarının kullanımı, öğrencilerin işbirliğini geliştirici yeni yöntemler öğrenmelerine imkan sunmaktadır.

Web 2.0 uygulamaları öğrencilerin öğrenim hayatlarında ve ileriki yaşamlarında teknoloji okuryazarı, faal ve katılımcı bireyler olmalarına yardımcı olmakta, öğrenciler ürün odaklı çalıştıkları için gayretlerinin sonuçlarını somut olarak elde ettikleri için derse karşı istekleri ve bir şey geliştirmiş olma mutluğunu yaşamaktadırlar. Web 2.0 araçlarını kullanan öğrenciler sadece verilen bilgiyi tüketen bireyler konumundan, bilgiyi üreten, bilgiyi değiştiren, kaynağını sorgulayan aktif öğrenciler olmaktadırlar.

Web 2.0 uygulamalarını kullanan öğretmen sınıfa getirdiği farklı aktivite, programlar ve ürünler sayesinde sınıfına canlılık getirir, öğretmenin değerlendirme çeşitliliği artar. Standart değerlendirmeye alternatif olarak ürün odaklı değerlendirme yöntemlerini kullanabilir. Web

2.0 araçlarını kullanan öğretmen derslerinde daha güncel ve işlevsel içerikleri kullanır. Web 2.0 araçlarının çeşitliliği sayesinde öğretmen zaman ve mekan konusunda özgürleşir. Bu durumda öğretmenin daha kısa zamanda daha çok bilgi vermesini, değerlendirme aşamasındaki vakit kaybını da minimum seviyelere çekerek bu zamanı daha farklı etkinliklerde kullanma imkânı sağlamaktadır.” İfadelerine yer verildi.

Ç.P

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ