Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Onlarla Gurur Duymalıyız

Onlarla Gurur Duymalıyız
  • 07.08.2020
  • Onlarla Gurur Duymalıyız için yorumlar kapalı
  • 19.372 kez okundu

Yusuf ve Zeki’den sonra Burak Yılmaz’ın Lille’te transferini değerlendiren Külekçi “Türk futbolunu gelişimi için bu transferler hayati önem taşıyor” dedi.

Gençler Avrupa Hedefinden Vazgeçmemeli

Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik’ten sonra Burak Yılmaz’ın Fransa’nın Lille takımına transferinin Türk futbolu için önemli olduğunu altını çizen gazeteci-yazar Ahmet Külekçi “Her şeyden önce 3 kardeşimize de başarılar diliyorum. Onlarla gurur duymalıyız. Futbolda Maddi ve manevi büyük sıkıntıların yaşandığı ülkemizde bu transferler moraldir. Rekabet ortamı yaratacak ve ülke futboluna kaliteyi teşvik edecek bu transferle birlikte genç futbolcular Avrupa hedeflerini yeşertecektir” şeklinde görüş belirtti.

Arkası gelecek mi?

Lille Olympique Sporting Club, Fransız futbol kulübü. Kulüp, 1902’de kurulmuş olan Olympique Lillois ve 1901’de kurulmuş olan SC Fives futbol takımlarının birleşmesiyle 1944 yılında Fransa’nın kuzeyinde yer alan Lille şehrinde kuruldu. Bünyesinde 3 Türk futbolcusunu kadroya katan Lille’nin 2 Türk oyucu ile daha görüşme halinde olduğunu bu transferlerinde her an bitirme noktasında olduğu öne sürülüyor. Trabzonspor’dan geçen sezon Lille’ye transfer olan Yusuf Yazıcı takımda çok iyi bir ahenk ve birliktelik olduğunu öne sürerek her fırsatta mutlu olduğunu dile getirmekte.

Ç.P

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ