Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Rehabilitasyon Merkezi’ne 50 Kulübe

Rehabilitasyon Merkezi’ne 50 Kulübe
  • 18.03.2019
  • Rehabilitasyon Merkezi’ne 50 Kulübe için yorumlar kapalı
  • 196 kez okundu

Artvin Belediyesi Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi gören sokak hayvanları kulübelerine kavuştu.

Artvin Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl hizmete açılan ve Doğu Karadeniz bölgesinde örnek proje olan Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi gören havanların kafeslerine konulmak üzere kulübeler temin edildi.

Artvin Belediyesi,Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’ne sunduğu projeyle, Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kafeslerinin alt zeminlerinin fayans olması dolayısıyla tedavi gören hayvanların soğukta yatmamaları için kulübeye ihtiyaç duyulduğu belirtmişti. Bu talep üzerine Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından bu ihtiyacın giderilmesi gönderilmesi istenilen 50 adet kulübenin 20 tanesini teslim ederek bu ihtiyaç giderilmiş oldu. Kalan kulübelerin de en kısa sürede teslim edileceği öğrenildi.

Rehabilitasyon Merkezinde kısırlaştırma ameliyatı, kaza geçirmiş hayvanlar, hasta sokak hayvanlarının tedavisi yapıldığını hatırlatan Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, tesiste, bahçeli hayvan odaları, yavru bakım ünitesi, uyuz bakım ünitesi, ameliyathane, müşahede odası, karantina ünitesi, yavru bakım ünitesi olduğunu söyledi.

Kocatepe; “Sokak hayvanlarına, yaralı yaban hayvanlarına sahip çıkmak hem belediyecilik hem de insanlık görevleridir. Bütün canlılar için merhametimizin göstergesi olarak hayvan bakımevi rehabilitasyon merkezimizi ve haybulansımızı hizmete aldığımız günden bu zamana kadar 400’e yakın vakaya müdahalede bulunduk. Bu tesisimizde tedavi gören hayvanlarımızın bahçeli odalarının zeminleri temizliği açısından fayansla kaplandı. Bizde hayvanların gece soğukta yatmaması için Milli Parklar Müdürlüğümüzle ortak bir proje yaparak ahşaptan, hayvanlarımızın içerisinde rahatlıkla yatabileceği güzel kulübeler aldık. Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’ne teşekkür ediyorum” dedi.

ABBB

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ