Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Şavşat Belediye Başkanı Acar’dan  Köylerden Çöplerin Alımı ile İlgili Basın Açıklaması

Şavşat Belediye Başkanı Acar’dan  Köylerden Çöplerin Alımı ile İlgili Basın Açıklaması
  • 11.06.2019
  • Şavşat Belediye Başkanı Acar’dan  Köylerden Çöplerin Alımı ile İlgili Basın Açıklaması için yorumlar kapalı
  • 120 kez okundu

Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar Köylerden Çöplerin Alımı ile İlgili Basın açıklaması yaptı.

Acar yaptığı basın açıklamasında; “Son günlerde e-posta, WhatsApp ve telefon yoluyla özellikle köylerimiz ve milli park alanları ile piknik yapılan mesire alanlarından çöplerin alınmadığı konusunda belediyemize şikayetler yapılmıştır.

Belediyemiz hizmetleri mücavir alanlar ile sınırlı olup, köylere, milli park alanlarına ve piknik mesire alanlarına çöp toplama hizmeti Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından verilmektedir.

Köylerden Çöplerin alınmaması konusunda yaşanan sorunların başında köylerimizin dağınık yerleşim alanlarından oluşması ve yaz nüfusunun kalabalık olmasından kaynaklanmaktadır.

Ayrıca; Köylerde, milli park alanlarında ve piknik mesire alanlarında biriktirilerek duyarlı vatandaşlar tarafından ilçemizdeki çöp konteynerlerine taşınan çöpler belediyemiz araçları ile çöp depolama alanlarına aktarılmaktadır.

Bu açıklama, bilgilendirme ve duyuru Belediyemizin hizmet sorumluluğunda olmayan alanlardan çöplerin toplanmadığı konusunda yapılan yakınma ve şikayetlerden dolayı yapılmıştır

Şavşatlı hemşerilerimize saygıyla duyurulur.” Dedi.

Hacer ERER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ