Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

“Şehrimiz Artvin” Kitabı Tanıtım Programı Yapıldı

“Şehrimiz Artvin” Kitabı Tanıtım Programı Yapıldı
  • 29.10.2020
  • “Şehrimiz Artvin” Kitabı Tanıtım Programı Yapıldı için yorumlar kapalı
  • 3.104 kez okundu

Milli Eğitim Bakanlığınca öğrencilerin yaşadıkları şehirleri tanımaları amacıyla 81 ilde o ilin öğretmenleri tarafından ders kitabı hazırlama çalışmaları başlatılmıştır. Bu kapsamda Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan komisyon aracılığı ile hazırlanan Şehrimiz Artvin kitabı Artvin Öğretmenevi toplantı salonunda düzenlenen basın toplantısında tanıtıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR başkanlığında yapılan basın toplantısına İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Sinan SOYLU, Cüneyt KAMACİ, Özcan KÖSE, okul ve kurum yöneticileri, kitap yazma komisyonu öğretmenleri ile basın mensupları katıldı.

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR ” Bu çalışmayı çok önemsiyoruz. Çünkü Şehrimiz Artvin kitabı tamamen bilimsel bir dille yazılmış Artvin’in kültürünü, turistik değerlerini, folklorunu bir arada görebileceğiniz en güncel çalışmadır. Kitabın yaklaşık bir yıl süren hazırlık ve yazım süreci var. Kitabımız bu süreçte öğretmenlerimizin kaynakçalardan ve tüm ilçelerimizde yürüttükleri özgün alan çalışmalarından elde ettikleri, her kelimesini defalarca irdeleyerek yazdıkları metinlerden oluşuyor. Şehrimiz Artvin kitabı ilimizin sosyal kültürel mirasına önemli katkılar sağlayacak bir eserdir. Kitabımızın hazırlanmasında emek vererek Şube Müdürü Özcan KÖSE, Şube Müdürü Cüneyt KAMACİ ve kitap yazma komisyonunda görev alan değerli öğretmenlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR konuşmasında Şehrimiz Artvin kitabının ortaokullarımızda seçmeli ders kitabı olarak kullanılacağını, kitabın ilk iki ünitesinin Milli Eğitim Bakanlığı, üç ünitesinin ise Artvin Milli Eğitim Müdürlüğü komisyonu tarafında hazırlandığını belirtti.

Programda söz alan komisyon üyesi öğretmenlerimiz Yeni Mahalle Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Sinan OKAN Artvin tarihi, Yeni Mahalle Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Bahriye Burcu YÜZBAŞIOĞLU yazı dili ve kültür, Gazi Ortaokulu Türkçe Öğretmeni İbrahim BÜLBÜL Artvin’de doğanın insan yaşamına etkisi, Gazi Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Nizamettin GÜNEŞ Artvin’in kültürü, BİLSEM Sınıf Öğretmeni Elif Zengin AKSU Artvin’de el sanatları ve folklorik özellikler, BİLSEM Bilişim Öğretmeni Merve Elif MUTLU kitabın derlenmesi ve dizaynı, Halk Eğitim Merkezi Grafik Tasarım Uzmanı Gamze BEYAZ kitabın içeriğindeki çizimler hakkında bilgiler paylaştılar.

Program kitabın hazırlanmasında görev alan öğretmenlere İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR tarafından teşekkür belgelerinin verilmesi ardından öğretmen ve basın mensupları ile hatıra fotoğrafı çekilmesinin ile sonlandırıldı.

(Artvin Milli Eğitim Müdürlüğü)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ