Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Survivor Yarışmacısı Okay Köksal’dan İl Müdürü Demirkıran’a Ziyaret

Survivor Yarışmacısı Okay Köksal’dan İl Müdürü Demirkıran’a Ziyaret
  • 20.08.2020
  • Survivor Yarışmacısı Okay Köksal’dan İl Müdürü Demirkıran’a Ziyaret için yorumlar kapalı
  • 3.795 kez okundu

Survivor Türkiye – Yunanistan 2019 sezonu finalistlerinden Artvinli Survivor yarışmacısı Okay Köksal’ı,  Artvin Gençlik Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran’ı makamında ziyaret etti.

Güreş Dünya Şampiyonası ikinciliği ve Avrupa Şampiyonasında Altın Madalya kazanan, milli sporcumuz ilimizi; ulusal ve uluslararası müsabakalarda başarılı bir şekilde temsil etti.

 Okay Köksal Kimdir?

Okay Köksal, 6 Mayıs 1987’de Artvin’in Ardanuç ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulda sınıfa gelen güreş antrenörleri ile tanışması hayatını değiştirdi. Bu tanışma ardından güreş hayatı başladı ve Artvin Yusufeli Güreş Eğitim Merkezi’ne seçildi. Lisede Türkiye Şampiyonaları’nda dereceler aldı ve Yıldız Milli Takımı’na seçilip ülkeyi temsil etti.

İlk uluslararası şampiyonluğunu Fransa’nın Lyon şehrinde yapılan Yıldızlar Grand Prix Turnuvası’nda kazandı. 2004’te Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünde üniversite hayatına başladı. Milli takım hocaları Murat Atmaca, İsmail Zurnacı, Yüksel Şanlı ve Yakup Topuz; Okay Köksal’ı Ankara Tedaş Spor Kulübü’ne davet ettiler ve böylelikle güreş kariyerini profesyonel olarak bu kulüpte sürdürdü.

Okay Köksal, 2007 yılı Gençler Türkiye Güreş Şampiyonluğu’nun yanı sıra Uluslararası Şampiyonlar Turnuvası’nda şampiyon olarak milli takıma girmeye hak kazandı. Belgrad’da yapılan Gençler Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya alarak bayrağımızı göndere çektirmenin mutluluğunu yaşadı. Yine aynı yıl Pekin’de yapılan Dünya Şampiyonası’nda 2. oldu. 2009 yılında Bursa Büyükşehir Belediyesi Güreş Takımı’nda mücadele etti ve yine buradayken Büyükler Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’nı kazandı. 2010 yılında mezun olup beden eğitimi öğretmenliğine başladı. 2012’de Türkiye Şampiyonası’nda derece alarak güreşe dönüş yaptı. 2013-2017 yılları arasında güreşe ve öğretmenliğe aynı anda başarıyla devam etti. 2018’de Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’ne transfer oldu ve hala bu kulübün sporcusu olarak güreş hayatına devam ediyor.

Ç.P

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ