Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

TDVS Artvin İl Temsilciliği Artvin İl Ve İlçe Temsilcileri Toplantısı Gerçekleştirdi

TDVS Artvin İl Temsilciliği Artvin İl Ve İlçe Temsilcileri Toplantısı Gerçekleştirdi
  • 28.11.2019
  • TDVS Artvin İl Temsilciliği Artvin İl Ve İlçe Temsilcileri Toplantısı Gerçekleştirdi için yorumlar kapalı
  • 96 kez okundu

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, Artvin il ve ilçe temsilcileri istişare toplantısına katıldı.

İstişare toplantısına; Genel Başkan Nuri Ünal ile birlikte Türkiye Kamu-Sen Artvin İl Temsilcisi İsrafil Bayrak, Türk Sağlık-Sen Artvin Şube Başkanımız Turgut Ocakçı, Artvin İl Temsilcimiz Abdurrahman Yıldız, Sendikamızın Trabzon Şube Başkanı Arif Gürsoy ve İl Yönetimi ile ilçe temsilcilerimiz katıldılar.

Toplantıda açılış konuşmasını TDVS Artvin İl Temsilcisi Abdurrahman Yıldız yaptı. Türkiye Kamu-Sen Artvin İl Temsilcisi İsrafil Bayrak ve Trabzon Şube Başkanı Arif Gürsoy’da birer selamlama konuşması yaptı. Ardından Genel Başkan Nuri Ünal katılımcılara hitap etti.

Genel Başkan Ünal; “İlkeli, kararlı ve ahlaklı bir sendikacılık yaptıklarını belirterek, Devletimizin birliği, dirliği, milletimizin bütünlüğü, ay yıldızlı al bayrağımızın nazlı nazlı dalgalanması, ezanlarımızın beş vakit minarelerden okunması önceliğimizdir. Toplumu din konusunda aydınlatmak görevi olan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın varlığı tartışılmaz. Her alanda çalışanları ile birlikte en üst seviyede olmalıdır. Ayrıca Ecdat yadigarı eserlerimizin koruyucusu ve gelecek nesillere aktarıcısı Vakıflar Genel Müdürlüğü çalışanları hak ettikleri yere gelmelidirler.

Sendika olarak bizim çalışmalarımız buna katkı sağlamak içindir. Birlik ve beraberliğin tesisi hak edenin hakkıyla bir yerlere gelebileceği sistemin oluşmasıyla pekişecektir.

Görevlilerimiz sağlıklı lojmanlarda oturmalı, hac ve umre görevlendirmelerinde sınav olmamalı, MBSTS kaldırılmalı, 4/B sözleşmeli çalışanlar kadroya geçirilmelidir.” dedi.

Katılımcıların sorularını cevapladı, önerilerini dinledi. İlçe temsilcilerimiz karşılaştıkları problemleri ve çözüm yolları ile ilgili görüşlerini dile getirdiler.

Ç.P

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ