Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

“Usta” Oyunu Artvinlilerle Buluştu

“Usta” Oyunu Artvinlilerle Buluştu
  • 30.04.2018
  • “Usta” Oyunu Artvinlilerle Buluştu için yorumlar kapalı
  • 941 kez okundu

Artvin’de, Sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu Ahmet Yenilmez, 2. Abdülhamid Han’ı merkezine alan “Usta” isimli tiyatro oyunu izleyicileriyle buluştu.

Nihat Gökyiğit Kültür ve Kongre Merkezinde sahnelenen oyunu Vali Yardımcısı Arif Oltulu, Belediye Başkan Vekili Erkan Yazan, Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş, Ziraat Bankası sistemler Genel Müdür Yardımcısı Yüksel Cesur, Nakit ve Ürün Üretimi Bölüm Başkanı Turgut Gülcihan, kurum amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile çok sayıda tiyatro sever katıldı.

Ziraat Bankasının destekleriyle hazırlanan, 2. Abdülhamid Han’ı canlandıran ve oyunu yazıp yöneten Ahmet Yenilmez’in yaklaşık 2 saat süren oyununa Tilbe Germencik ve Zülfü Demirtaş eşlik etti.

  1. Abdülhamid Han’ın hayatını baba-kız ilişkisi üzerinden konu alarak sahneye taşınan oyun izleyicilerden büyük beğeni aldı.

Oyun sonunda protokol tarafından oyunculara verilecek çiçekleri Yenilmez, şehit babasına ve asker ablasına verirdi.

Yenilmez, oyunun sonunda yaptığı konuşmasında Abdülhamid Han’ın vefatının 100. yılı sebebiyle “Usta” isimli tiyatro oyununu 81 il 100 noktada sahneleyeceklerini Artvin’in 86’ıncı nokta olduğunu söyledi.

Yenilmez ;”Artvin muhteşem bir misafirperverlik sergiledi. Tabii özellikle burada oyunun sahnelenmesi, farklı bir duygu ve atmosfere sebebiyet oluyor. Dün 100 yıl önce de aynı şeyler, bugün de aynı şeyler. Ben tüm Artvinlilere ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın Bey’e, Genel Müdür Yardımcısına, Bölge müdürüne çok teşekkür ediyorum”dedi.

Ç.P.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ