Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Vali Doruk, Kadınları Unutmadı

Vali Doruk, Kadınları Unutmadı
  • 09.03.2019
  • Vali Doruk, Kadınları Unutmadı için yorumlar kapalı
  • 171 kez okundu

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak, “Yaşamın başrolündeki kadınlarımız, annelik görevinin yanı sıra toplumsal, siyasal, sosyal, ekonomik ve kültürel alanlarda önemli görevler üstlenmektedirler.” dedi.

Vali Doruk, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolaysıyla makamında kabul ettiği Artvin İl Kadın Hakları Koruma Komisyonu Başkanı Handan Demiral Almalı ve beraberindeki üyelerin günlerini kutladı.

Kadınların sadece bir gün değil her gün özel, değerli ve saygın olduğunu ifade eden Vali Doruk, “ Demokrasinin gelişmesi ve insan hakları standartlarının yükselmesi ile birlikte, kadın hakları alanında da önemli mesafeler alınmıştır. Kadınlarımızın maruz kaldığı şiddet olayları da hepimizi üzmekte ve toplumumuzu yaralamaktadır. Bu kapsamda başta bizler olmak üzere ilgili kurumlar, sivil toplum kuruluşları ve bütün bireylere önemli sorumluluklar düşmektedir. Kadınlarımıza, devletimizin bütün kurum ve kuruluşlarıyla her daim yanlarında olduğumuzu özellikle belirtiyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle özverinin, sevginin ve asaletin kaynağı olmuş kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarken, yürekleri sürekli sevgi dolu, merhamet dolu başta şehit ve gazi anneleri ile şehit ve gazi eşleri olmak üzere tüm kadınlara saygılarımı sunuyorum.” dedi.

AVBM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ