Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Vali Doruk’un “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” Tebrik Mesajı

Vali Doruk’un “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” Tebrik Mesajı
  • 24.07.2020
  • Vali Doruk’un “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” Tebrik Mesajı için yorumlar kapalı
  • 1.259 kez okundu

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” dolaysıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Vali Doruk yazılı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Günümüzde baş döndürücü bir hızla ilerleyen teknolojik yenilikler özellikle iletişim ve medya alanında kendini hissettirmektedir. İletişim ve medya mecrasının çeşitlenmesi ve etki alanının artmasını da vesile olan bu durum, aynı zamanda toplumun haber alma ihtiyacı sürecinde dünyadaki tüm sınırların ortadan kalkmasını sağlamış, insanlara yerel, ulusal, bölgesel ve küresel ölçekteki gelişmelerden anında haberdar olabilme imkânı sunarak, habere erişimi daha da kolay hale getirmiştir. Türk basının teknolojik yeniliklerin sektöre getirdiği bu değişimleri yakından takip ederek çağa ayak uydurması hem kendisi hem de ülkemizin geleceği adına önemlidir.

Bu bağlamda, böylesine sınırların olmadığı ve yönlendirmeye açık bir alanda, insanların haber alma ihtiyacını karşılamadaki başvurduğu kaynakların oluşmasında büyük pay sahibi unsurlardan biriside şüphesiz ki gazetecilik mesleğidir. Gazetecinin, haber kaynaklarını eksiksizlik, tarafsızlık, doğruluk, kamu yararını gözetme, kişilik haklarına ve demokratik değerlere saygı gibi mesleki ilkeleri ön planda tutma bilinciyle oluşturması ve paylaşması; insanların haber alma ihtiyaçlarını manipülasyondan uzak doğru şekilde gidermesini sağlayarak daha bilinçli ve gelişmiş bir toplum yapısı oluşmasına katkı sunan önemli bir olgudur.

Bu düşüncelerle, toplum için böylesine önemli bir görevi büyük bir fedakârlık ve özveri göstererek, mesleki ilkelerin verdiği sorumluluk bilinciyle icra eden gazetecilerimizi ve ayrıca bu ilkeler çerçevesinde ilimizde görev yaparak kamuoyunu, barajları ve turizmiyle ülkemizin iftihar kaynağı olan Artvin’den haberdar eden ve Artvin’i tanıtan yerel basın mensuplarımızı saygıyla selamlıyor, geçmişten günümüze, her şartlarda özveriyle çalışan tüm basın mensuplarımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı” kutluyorum.

AVBM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ