Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Vali Doruk’un Yeni Yıl Mesajı

Vali Doruk’un Yeni Yıl Mesajı
  • 30.12.2019
  • Vali Doruk’un Yeni Yıl Mesajı için yorumlar kapalı
  • 720 kez okundu

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, yeni yıl mesajı yayımladı.

Vali Doruk yeni yıl mesajında; “Dünya’da ve ülkemizde önemli gelişmelerin yaşandığı bir yılı geride bırakırken, tazelenen ümitler ve heyecanlar eşliğinde 2020 yılına merhaba diyoruz.

Geride bıraktığımız yıl terör, iç savaş ve göç gibi tüm insanlığı olumsuz yönde etkileyen konularda dünya ülkeleri sınıfta kalırken, ülkemiz“insanı yaratılmışların en şereflisi” olarak gören kadim medeniyetinden tevarüs eden şuurla; insan onuruna yakışan, evrensel değerlere dayalı bir yönetim sisteminin dünyaya kök salması için gayret göstermiştir.

Bu bağlamda hiçbir ayrım yapmadan dünyanın 140’a yakın ülkesinde zorda kalan mazlum ve mağdurlara yaptığı yardımlarla, ülkemiz insani yardım faaliyetlerinde küresel bir aktör haline gelmiştir.

Attığı adımlarla dışarıda küresel bir aktör haline gelen ülkemiz, son 17 yıldır içeride de istikrarlı bir şekilde ilerlemesini sürdürmektedir. Gerek yüksek turizm potansiyeli gerekse Çoruh nehri üzerindeki barajlarıyla ülkemizin istikrar davasında hep en önde yer alan Artvin bundan önce olduğu gibi 2020 yılında da genel bütçeden hak ettiği payı alıp kalkınmaya ve ilerlemeye devam edecektir.

Bizlerde, 2020 yılında ilimizin genel bütçeden aldığı payı önceden planladığımız ve ilimizin kalkınmasına hız kazandırarak daha da ileriye taşıyacak yatırımların gerçekleşmesinde kullanarak, ülkemizin hedeflediği 2023, 2053 ve 2071 vizyonuna kalkınmasını tamamlamış ve refah seviyesi yüksek bir Artvin’le destek olmak için elimizden gelen çabayı sarf etmenin gayreti içerisinde olacağız.

Bu düşüncelerle, 2020 yılının güzel ülkemiz, kardeşliğin, birliğin ve dayanışmanın şehri Artvin ve tüm insanlık için barış, huzur, sağlık, güvenlik ve refah içinde geçmesini temenni ediyor, yeni yılınızı tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Ç.P.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ