Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Varyant Yolda Kazaların Ardı Arkası Kesilmiyor

Varyant Yolda Kazaların Ardı Arkası Kesilmiyor
  • 05.07.2019
  • Varyant Yolda Kazaların Ardı Arkası Kesilmiyor için yorumlar kapalı
  • 171 kez okundu

Son kaza ile birlikte son 20 gün içerisinde 4’üncü kez kaza yaşanırken, bu kazalarda 3 kişi öldü, 30’a yakın vatandaşımız yaralandı

Artvin-Şavşat-Ardanuç-Ardahan karayolunun 26 kilometrelik bölümünü içeren Varyant yolda son yirmi günde yaşanan kazalar vatandaşları endişeye sevk etmeye devam ediyor. 3 Temmuz 2019 Salı günü sabah saatlerinde meydana gelen ve bir vatandaşımızın ölümü biri ağır 2 vatandaşımızın yaralanması ile sonuçlanan kazadan sonra Varyant Yol ilimizin bir numaralı gündemi haline geldi. Son kaza ile birlikte yaşanan toplam 4 kazada 3 vatandaşımız ölürken 30’a yakın vatandaşımızda yaralanırken, yaşanan kazaların son bulması isteniyor.

Sosyal Medya’nın Gündemi Varyant Yol

Varyant Yolda son yirmi günde arka arkaya ölümlü ve yaralamalı kazaların meydana gelmesi ve bu kazaların hemen hemen hepsinde de hatanın büyük bir bölümünün yol bozukluğuna ait olması sosyal medyada günün konusu haline geldi. Arka arkaya yaşanan 4 kazanın ardından 3 vatandaşın ölmesi ve onlarca vatandaşında yaralanmasının ardından Artvin halkı sosyal medyadan büyük bir tepki ortaya koyarken, özellikle son kazanın sebebinin asfaltlama çalışmasından kaynaklanması vatandaşın tepkisinin ana nedeni oldu. Yaşanan son kazadan sonra olay yerine gelen Artvin Valisi Yılmaz Doruk’ta kaza yerinde inceleme yaparken, olay yerinde bulunan vatandaşlarda bu kazanın asıl sebebinin yola serilmiş olan çakıl olduğuna dikkat çekerek bu kazalar karşısında biran evvel gerekli tedbirlerin alınmasını istediler.

Yaşanan son kazadan sonra Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şeref Öngüner’de kaza yerine gelerek bu yolda gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini belirterek Varyant Yolda meydana gelen kazaların arka arkaya gelmesinin tesadüf olmadığını belirterek bu yola biran evvel önlem alınması gerektiği vurgulandı.

Kışla’nın Tünel Projesinin Biran Evvel Başlaması İsteniyor

Varyant Yolda meydana gelen bu kazaların ardından Varyant Yolun alt kısmına yapılması planlanan 15 kilometrelik tünel projesinin biran evvel hayata geçirilmesi talep edilmeye başlandı. AK Parti Eski Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’nın milletvekili olduğu dönemde Devlet Planlama Teşkilatı’ndan çıkarttığı ve proje ihalesini yaptırttığı Varyant Yol Tünel Projesi’nin biran evvel ihale edilmesi gerektiğini vurgulayan vatandaşlar, bu proje ile birlikte Varyant Yoldaki kazaların son bulabileceği ve ilimizin sağlıklı bir yol ağına ancak kavuşabileceği ifade edildi. Vatandaşlar, sosyal medyada bu yolu ve yaşanan kazaları gündeme getirirken, Cankurtaran Tüneli’nin yapılmasının ardından ilimizin yeni bir Cankurtaran sıkıntısı ile karşı karşıya kaldığını da ifade ettiler.

Varyant yolda yaşanan bu son kaza ile birlikte kazaların son bulması temenni edilirken, yetkililerin bu yola biran evvel önlem almaları gerekliliği bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

Ç.P

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ