Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Yeşil Artvin Derneğinden Dünya Çevre Günü Açıklaması

Yeşil Artvin Derneğinden Dünya Çevre Günü Açıklaması
  • 08.06.2019
  • Yeşil Artvin Derneğinden Dünya Çevre Günü Açıklaması için yorumlar kapalı
  • 555 kez okundu

Yeşil Artvin Derneği 5 Haziran Dünya Çevre günü nedeniyle bir açıklama yayınladı. Yeşil Artvin Derneği’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada,” Ey İnsanoğlu, dünya karasal alanlarının dörtte üçünü değiştirdin; suyu, havayı ve toprağı fena kirlettin, yakın gelecekte 1 milyon canlı türünün neslini sona erdireceksin. Tüm bu yaşam formlarına saygın yoksa kendini düşün, bilesin ki sıra sana geliyor. Kendini korumak için yine doğal kaynaklara muhtaçsın” denildi.

Dernek tarafından kamuoyu ile paylaşılan açıklamanın devamında ise; “ Tüm denizleri atık deposu yaptın, yediğin balıklarla o attığın plastikleri yiyorsun artık.

1972 yılında BM Çevre Konferansını topladın. “Çevreyi korumak kalkınmaya engel değil” dedin doğru da dedin. Dedin ama yapmadın. Toplantı tarihinden bu yana canlı türlerinin popülasyonlarında yüzde 60’lık bir düşüşe neden oldun.

Artık tören yapıp slogan atma devri bitmiştir. Dünyamızı korumak için uçurumdan önceki son virajdasın.

Yeşil Artvin Derneğinin 25 yıldır yaptığı örnek doğa koruma mücadelesinin aynen devam edeceğini 5 Haziran Dünya Çevre Günü vesilesiyle bir kez daha kamuoyu ile paylaşırız.

Kalkınmanın topluma yarar sağlamadığı, doğayı tahrip ettiği her kötü uygulamayı reddediyoruz.

Herkes kendi doğasını -hepimiz birlikte dünyayı- korumaya söz verdik” ifadelerine yer verildi.

Ç.P.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ