Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Yusufeli’nde Tekrarlanan Seçimin Heyecanı Yaşandı

Yusufeli’nde Tekrarlanan Seçimin Heyecanı Yaşandı
  • 03.06.2019
  • Yusufeli’nde Tekrarlanan Seçimin Heyecanı Yaşandı için yorumlar kapalı
  • 24.931 kez okundu

Yüksek Seçim Kurulu (YKS) kararıyla iptal edilerek yenilenen, Artvin Yusufeli ilçesinde oy kullanma işlemi saat 08.00 itibariyle başladı.

Artvin’in Yusufeli ilçesinde 31 Mart Pazar günü yapılan, Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde, 2 kısıtlı seçmenin oy kullandığı ve 2 zarfın usulüne uygun imha edilmediği gerekçesiyle YSK, Belediye Başkanlığı seçimini iptal ederek yenileme kararı vermişti. İlçede, saat 08.00 itibariyle oy kullanma işlemi başladı. İlk saatlerde olmasına rağmen sandık başına gidenlerin sayısı oldukça fazlaydı.

5 yıl boyunca görev yapacak belediye başkanı seçmek için 5 bin 2019 seçmen tercihte bulunmak için 20 sandıkta sandık başına gitti.

Yusufeli Kaymakamı Eyüp Kaykaç 1019 Nolu Sandıkta Oyunu Kullandı

Tekrarlanan seçimlerde sandık başına giden bir önemli isimde Yusufeli Kaymakamı Eyüp Kaykaç oldu. Kaykaç, İmam Hatip Lisesi’nde bulunan 1019 nolu sandıkta oyunu kullandı. Kaykaç oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada seçimlerin hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu. Kaymakam Kaykaç oyunu kullandıktan sonra  seçim bölgesinde bulunan bütün sandıkları tek tek ziyaret ederek seçim güvenliğini olumsuz yönde etkileyecek durumun söz konusu olmadığını gözlemledi ve tekrarlanan 02 Haziran Belediye Başkanlığı seçiminin ilçemize hayırlara vesile olması temennisini yineledi.

Sandıklar 17.00’da açıldı ve seçimin galibi Eyüp Aytekin oldu

Tekrarlanan seçimlerde Yusufeli’nde büyük bir heyecan yaşandı. Sandık başına giderek beş yıllığına ilçeyi yönetecek belediye başkanını belirlemek üzere oy veren Yusufelililer sandıkların açılması ile birlikte büyük bir heyecanı yaşadılar. Sadece bu heyecanı Yusufeli’ndeki seçmenler değil ilçe dışından gelen yüzlerce vatandaşta yaşadı. AK Partili, MHP’li, CHP’li, İYİ Partili ve Saadet Partililer seçim sonuçlarını büyük bir merakla takip ettiler. Sandıkların kapanmasının ardından 17.00’da sandıklar kapandı ve oy sayımına gidildi. Oyların sayımından yaklaşık iki saat içinde sonuçlar açıklandı. Resmi olmayan sonuçlara göre tartışmaya mahal olmayan bir farkla seçimin galibi Cumhur İttifakı’nın ortak adayı AK Partili Eyüp Aytekin oldu.

Ç.P.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ